O mnie

Felinolog z zamiłowania, pasjonatka wiedzy o kotach, głównie z zakresu żywienia, behawioru, weterynarii i hodowli.

Były dom tymczasowy, mający na koncie pomoc dziewięciu bezdomnym kotom, z których każdy znalazł nowy, odpowiedzialny i kochający dom stały.

Przygoda z tymczasowaniem uświadomiła mi, że pomoc kotom pod własnym dachem, choć bardzo szlachetna i kształcąca, nie jest tak skuteczna w zmienianiu kociego świata, jak edukacja. Po półtora roku od rozpoczęcia charytatywnej działalności Domu Tymczasowego Pau i Koty, postanowiłam bardziej zaangażować się w edukację opiekunów kotów i przez kilka lat było to moje główne zajęcie związane z kotami, zaraz obok zgłębiania i poszerzania wiedzy o hodowli.

Uwielbiam się uczyć, pasjami czytam artykuły naukowe o zdrowiu, żywieniu i psychologii kotów. W 2018 roku ukończyłam pielęgniarstwo i chów zwierząt towarzyszących na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Ukończyłam drugi etap prestiżowego kursu hodowlanego PawPeds. Przydomek Felis de Nieve*PL zarejestrowany został w FIFé w listopadzie 2015 roku.

Pierwsza kotka hodowlana – Rossita Snejnaya Zima*RU – przyjechała do mnie z hodowli First Snow*PL w lutym 2017. W First Snow została jej śliczna córka – Daytona, za której hodowlaną karierę mocno trzymamy kciuki.

To z Rossitą odbyliśmy pierwszą wystawę kotów, w Sopocie, latem 2017 roku.

_MG_2200
Rossita z Anią z Kot Czarownicy*PL Sopot 2017