Czarownica – adopcja dorosłej kotki

Kotka Neva Masquerade Czarownica szuka domu bez innych kotów i bez małych dzieci. Ze względu na konflikt z moją drugą kotką Śnieg oraz przewlekły stres, jaki to w Czarownicy kumuluje pragnę zmienić jej środowisko, by zapewnić jej i pozostałym kotom lepszy dobrostan. Możliwa adopcja na dokocenie do kociaka (max 5 miesięcznego).

Opiekun, którego Czarownica potrzebuje, to taki, który będzie chciał i miał czas codziennie rano i wieczorem się z nią pobawić wędką. Zabawa jest bardzo ważna w życiu każdego kota, ale w codzienności Czarownicy szczególnie – buduje jej pewność siebie, zaspokaja potrzeby gatunkowe (polowanie), rozwiewa nudę, frustrację, sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji.

Kotka jest wielkim przytulakiem, bardzo potrzebuje bliskiego kontaktu z opiekunem, chętnie towarzyszy w rutynowych czynnościach. Kokosi się na kolanach, daje nosić na rękach, a w nocy dzieli poduszkę z człowiekiem. Dobrze dopasowuje się do rytmu życia człowieka i przesypia z nim noce. Jest bardzo łagodna i cierpliwa.

Środowisko Czarownicy powinno być rozbudowane – co nie oznacza wydawania milionów na specjalne kocie sprzęty – po prostu musisz umożliwić jej wspinaczkę (po stole na szafę, a stamtąd na parapet – dla przykładu), drapanie i możliwość obserwacji otoczenia zewnętrznego z osiatkowanego balkonu lub parapetu.
Potrzebuje, by poświęcić jej uwagę, przede wszystkim w zabawie, a bawi się naprawdę świetnie i wspólne harce z nią przynoszą wiele radości i satysfakcji obu stronom. Skacze, gania, wybija się w powietrze i w dążeniu do schwytania zabawkowej ofiary wydaje jej się, że jest kotem ninja.

Koszt adopcji Czarownicy to 500zł – płatne dla jednej z wskazanych przeze mnie fundacji opiekujących się kotami. To kwota, która upewni mnie, że Twoje zamiary wobec kota są poważne i że nie jest problemem wydawanie na kota pieniędzy. Codzienne utrzymanie kotka kosztuje (100-400zł/m-c, zależy czym się karmi), a poza tym są koszty rutynowych kontroli weterynaryjnych (badanie krwi i moczu co 6 miesięcy i okazjonalne USG) oraz ewentualnego leczenia w razie jakiejkolwiek choroby. Kot to wydatek :).

Czarownica ma wszystkie organy wewnętrzne zdrowe (badania krwi i USG, echo serca u kardiologa, badanie moczu ze stycznia – w normie) i jest w dobrej kondycji. Jest kastratką. Ma 6 lat.

Szukam dla niej domu, w którym najczęściej ktoś jest, bo Czarownica bardzo lubi być w towarzystwie człowieka. Może zamieszkać z kociakiem, któremu prawdopodobnie będzie matkować, lub można kiedyś do niej kociaka doadoptować. Z drugim dorosłym kotem może się nie dogadać. Powodem adopcji jest silny stres związany z konfliktem z drugą kotką, podczas gdy trzecia, która wprowadziła się w wieku 13 tygodni, jest zaopiekowana przez Czarownicę, mimo że w tej chwili ma już prawie rok.

Kontakt w sprawie adopcji poprzez wypełnienie podstawowej ANKIETY (ankieta z wiedzy i podejścia do kotów, nie z twoich danych osobowych!):
ankieta

Zanim się ze mną skontaktujesz w sprawie Czarownicy, upewnij się, że każdy domownik wyraził zgodę na kota oraz że masz miejsce w comiesięcznym budżecie na takie wieloletnie zobowiązanie.

Czarownica jest mamą miotów F i G.

Dodaj komentarz