Furkot szuka domu

Furkot to kocurek Neva Masquerade, który ma obecnie 15 tygodni i od niedawna ponownie szuka domu (rezygnacja z rezerwacji).

Furkot z charakteru jest bardzo towarzyski, kontaktowy w stosunku do człowieka. Sam wskakuje na ręce i mruczy jak się na niego tylko spojrzy. Jest dość rozmowny i dość atencyjny. Bardzo potrzebuje uwagi i pieszczot.  Aktywny i zabawowy. Jak się pochylam, na przykład sprzątnąć kuwetę, wskakuje mi na plecy i gotowy jest do drzemki na moim karku ;). Nie polecam go do domu, w którym ktoś chciałby mieć święty spokój, bo to kotek, który tego spokoju nie uszanuje, tylko upomni się o swoją porcję uwagi. Bardzo towarzyski z niego miziak. Idealny towarzysz do wspólnego oglądania seriali, pracy przy komputerze oraz dzikich zabaw wędką.

Edit: FURKOT MA JUŻ DOM.

Furkota widziałabym w domu z innym kotem, żeby miał z kim dokazywać. Bardzo ważna jest dla niego wspinaczka, więc potrzebuje mieć w środowisku pionowy drapak i możliwość wskakiwania na wyżej położone miejsca (szafy, parapety, półki).

Furkot uwielbia się wspinać

W hodowli Furkot je BARF, czyli surowe mięso zbilansowane suplementami. Chciałabym, by jego nowy domek kontynuował taki rodzaj diety. Kociak nie jest nauczony jedzenia karm komercyjnych, docenia natomiast przysmaki cosmy (suszone mięsko) jako nagrodę 🙂 W zdobyciu wiedzy potrzebnej do surowego żywienia chętnie pomogę, a kociaka wyposażę w przepisy, na podstawie których stworzysz dla niego zapas jedzenia na kilka tygodni. Więcej o BARFie poczytasz tu i tu a obejrzysz tu (to nie takie strasznie skomplikowane, jak na pierwszy rzut oka może wyglądać ;-))

Od nowej rodziny wymagam zadbania z góry o bezpieczeństwo malucha, czyli założenie siatek zabezpieczających otwierane okna i/lub balkon oraz przejrzenia roślin w celu oddania do adopcji tych, które dla kota są trujące. Lista roślin w języku angielskim. 
Jeśli opisana wyżej specyfikacja kotka pasuje do Twojej rodziny i Twojej wizji opieki nad kotem, chętnie opowiem o nim więcej. Wypełnij ANKIETĘ (bez ankiety nie podejmę kontaktu, ponieważ potrzebuję najpierw podstawowych informacji).

Facebook

Instagram

Najświeższe zdjęcia tego słodziaka znajdziesz na FB i Instagramie (szczególnie polecam relacje/stories, a w nich scenki życia codziennego całej kociej ferajny).

Furkot do nowego domu może się udać około tydzień po kastracji, którą ma umówioną na koniec listopada.

Zastrzegam sobie możliwość odrzucenia domów, które nie spełniają podstawowych wyżej wymienionych wymagań, ponieważ dla moich kociąt szukam odpowiedzialnych i świadomych opiekunów, chętnych, by spojrzeć na kota z punktu widzenia jego potrzeb gatunkowych.

Utrzymanie kota kosztuje, upewnij się więc, że masz na to miejsce w comiesięcznym budżecie oraz że nie straszne Ci nagłe wydatki u weterynarza (nawet najzdrowszy kot może kiedyś zachorować lub ulec wypadkowi domowemu, tak jak człowiek) 🙂

Kupując kociaka otrzymujesz w pakiecie moje wsparcie merytoryczne na każdym etapie jego życia.

Poniżej najnowsze zdjęcia Furkota.

Aktualizacja 04.12.2020

Furkot jest juz zarezerwowany. W połowie grudnia zamieszka z Natalią.

Dodaj komentarz